opis
Przede wszystkim zrezygnuj z grzejników ale nie tylko ze względu na pompę ale przede wszystkim ze względu na komfort życia. Z tym badziewem grzejników można się spierać, mają swoje zalety a komfortu wcale nie psują gdy pracują z temp 45st przez większość roku. przeglądy okresowe klimatyzacji w biurze
A klimakonwektory czyli takie grzejniki z mechanicznymi wentylatorami to też badziew i przeżytek ?
Grzejniki to przeżytek i badziew.
W skrócie masz wyżej odpowiedzi na swoje pytania.
A klimakonwektory czyli takie grzejniki z mechanicznymi wentylatorami to też badziew i przeżytek ?
Klimakonwektory uważam również za zbędną ciekawostkę.
1,2,5 odpowiedziane są jednoznacznie. Wiesz, zazwyczaj omijam takie wpisy jak te twoje dwa ostatnie. Ciekaw jestem ile badziewia by w twoim domciu znalazł. Tu nie chodzi o to, bo przejrzałem to forum i fakt są informacje, ale np. jezeli chodzi o konkret, przykładowo "tak mam ja przez 3 lata chodzi bez problemu, koszty mniej wiecej takie i nie ma zastrzeżeń, ble ble ble..." to tego sie nieznajdzie http://klimatyzacjapolska.pl/serwis-klimatyzacji/ . Każdy pisze że chce zamontowac, ze jakiś znajomy ma albo coś w tym stylu. A ja chciał bym poznać konkretne informacje.
np nazwę pompy i jak sie sprawuje, z kosztami i czy to np jedyne źródło...
Jeżeli macie takie info to będę wdzięczny. Poczytaj, przyjrzyj się w stopkach posiadaczy PC PW jakie mają domy, jakie zużycie prądu na CO i CW. Popytaj na forum, popytaj na PW.
Trochę poświęć temu czasu. Ale nic na siłę. Jak nie chcesz, to wybudujesz słaby, zacofany technologicznie, niekomfortowy dom który dopiero przy sprzedaży poprawi ci humor.
Ty myślisz że ludzie domy budują od momentu kiedy pierwsza PC powstała ? wcześniej w lepianka się mieszkało, ja budowałem w 97 r. o podłogówce to ktoś tam słyszał, że gdzieś ktoś ją zrobił i to w łazience by po ciepłej podłodze chodzić, mam grzejniki alu z atestem na miedź, masz pojęcie jaki to był rarytas, pomijając instalacje na miedzi.
I wreszcie jaką masz alternatywę w takim domu jak gazociągu brak, podpowiedz mądralo co byś wybrał, by normalnego człowieka z torbami nie puścić, albo z łopatą do piwnicy. Guzik wiesz, wymądrzasz się tylko.
Jeśli ktoś ma jakieś zastrzeżenia do tych odpowiedzi to znaczy,że dokonał złego wyboru mocy grzewczej pompy,zakupil slaba technicznie pompe i ma spaprana instalacje i podlaczyl pompę do grzejników.
Doprawdy konieczne jest podłogowe ogrzewanie ? A co powiesz tym, którzy mają PC w mieszanym lub na samych grzejnikach, zwykłe lub z wtryskiem czynnika - nie koniecznie HT ? Jak już zawitałeś na ten wątek ,to trzeba było zacząć od szukania i czytania.
Ale żeby nie marnować papieru odpiszę Ci co wiem.
Ad.1) Są dwie szkoły; falenicka i otwocka. Pierwsza mówi żeby policzyć dokładnie zapotrzebowanie domu i dobrać pompę tak, aby obleciała temperaturę do -15, a wszystko co poniżej, wspomagała się grzałką elektryczną bądź mieszkańcem w roli palacza w kotłowni.
I otwocka. Ta jest dla mocno wygodnych, którzy nie chcą sobie zawracać głowy pierwszą szkołą i dobierają urządzenie do -25*C
Ad.2) Wróć do ad.1.
Ad.3) Nie obnażaj aż tak swojej niewiedzy. i poczytaj FM i nie tylko.
Ad.4) Spytaj jak będziesz już znał moc pompy jaką potrzebujesz.
Ad.5) Mogą być grzejniki, tylko nie ma to za bardzo uzasadnienia, a podrażają i niepotrzebnie komplikują instalację.
Ad.6) Pompa ogrzewa mój dom trzeci sezon. Mieszkam pierwszy.
A 1 i 2 to już sam wspomniałeś - zależy jaka pompa, bo niektóre nawet drogie i markowe według relacji użytkowników odpadają już < -7 st., i tu nawet nie mowa o złym doborze mocy.
A pojęcie "zbyt wysokie koszty" to jest już zupełnie względne.
Jak wiadomo pompa ciepła jest to urządzenie niskotemperaturowe i będzie różnica w sprawności między zasilaniem 30st.C a 40st.C tym bardziej w duże mrozy.
W skrócie masz wyżej odpowiedzi na swoje pytania.
Komentarze
Prześlij komentarz